WARUNKI I ZASADY UCZESTNICTWA

1. Organizatorem rozgrywek ligowych jest Legnicki Park Tenisowy OGRODOWA.
  2. Wszystkie mecze odbędą się na kortach Legnickiego Parku Tenisowego przy ul. Ogrodowej 45 w Legnicy.
  3. Każdy uczestnik z chwilą zgłoszenia do rozgrywek oświadcza, że przeczytał i akceptuje regulamin ligi.
  4. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki i kontuzje powstałe podczas rozgrywek.
  5. Warunkiem udziału jest uiszczenie jednorazowego wpisowego w wysokości 50 zł., które przeznaczone zostanie na nagrody dla zwycięzców Turniejów Masters, ligi oraz na organizację imprezy z okazji zakończenia sezonu letniego. Wpłatę należy dokonać online podczas zgłoszenia się do ligi.
  6. Każdy gracz zapisuje się się do ligi poprzez portal Tenis4U. Tam zakłada swój profil, podając imię, nazwisko, nr. tel. oraz adres mailowy. W razie jakichkolwiek problemów podczas rejestracji, prosimy o kontakt.
  7. Po rozpoczęciu rozgrywek każdy gracz umawia się na mecze ze swoim przeciwnikiem w aplikacji, rezerwuje termin spotkania oraz podaje wynik.
  8. Każda liga składać się będzie z 8 zawodników, za wyjątkiem ostatniej, w której ilość uczestników będzie uzależniona od liczby zgłoszeń. Mecze będą rozgrywane będą w grupach, systemem „każdy z każdym” i toczyć się będą do dwóch wygranych pełnych setów (w przypadku wyniku 6:6 w każdym secie rozgrywany jest tie-break). Sety rozgrywane są od stanu 0:0.
  9. W przypadku przerwania meczu z powodu złych warunków atmosferycznych, zawodnicy muszą dokończyć go w innym terminie (ustalonym wspólnie).
  10. Niepowiadomienie przeciwnika o niemożliwości rozegrania spotkania w wyznaczonym przedziale czasowym skutkuje wpisaniem walkowera w/o (0/6 0/6).
  11. W przypadku rezygnacji zawodnika z udziału w rozgrywkach po ich rozpoczęciu, wszystkim zawodnikom dopisany zostanie walkower za mecz z tym zawodnikiem (6/0 6/0). Bez względu na ilość rozegranych spotkań.
  12. Gracze przynoszą na mecz swoje piłki.
  13. Po zakończeniu każdej z edycji, dwóch najlepszych graczy z każdej grupy awansuje do grupy wyższej, a dwóch najsłabszych spada do grupy niższej. Dzięki temu każdy gra z zawodnikami na podobnym poziomie zaawansowania zachowując jednocześnie aspekt motywacyjny w postaci chęci awansu do „lepszej” grupy oraz uniknięcia spadku.
  14. System sam podlicza punkty w trybie online, pokazuje terminy spotkań i wyniki innych graczy. Każdy może śledzić poczynania swoje i innych w lidze. W aplikacji jest też dostępna tabela podsumowująca zdobyte punkty w każdej z rund i pokazująca aktualne miejsce gracza w lidze.
  15. W przypadku rezygnacji zawodnika z udziału w rozgrywkach przed ich rozpoczęciem, organizator zastrzega sobie prawo doboru zawodnika z ligi niższej.
  16. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany terminu zakończenia poszczególnych edycji.
  17. Dodatkowo będzie zorganizowana Liga 60+ (roczniki 1961 oraz starsi).
  18. I edycja potrwa od 01.05 – 30.06 natomiast II edycja od 01.07 – 05.09. Całość zakończona będzie Turniejem Masters, który odbędzie się w połowie września (dokładny termin zostanie podany pod koniec sierpnia)
  19. Zwycięzcą ligi zostaje osoba z pierwszej ligi, która zgromadziła największą ilość punktów po 2 edycjach.