WARUNKI I ZASADY UCZESTNICTWA

Organizatorem rozgrywek ligowych jest Legnicki Park Tenisowy OGRODOWA.

Wszystkie mecze odbędą się na kortach Legnickiego Parku Tenisowego przy ul. Ogrodowej 45 w Legnicy.

Każdy uczestnik z chwilą zgłoszenia do rozgrywek oświadcza, że przeczytał i akceptuje regulamin ligi.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki i kontuzje powstałe podczas rozgrywek.

Warunkiem udziału jest uiszczenie jednorazowego wpisowego w wysokości 50 zł., które przeznaczone zostanie na nagrody dla zwycięzców Turniejów Masters, ligi oraz na organizację imprezy z okazji zakończenia sezonu letniego. Wpłatę należy dokonać online podczas zgłoszenia się do ligi.

Każdy gracz zapisuje się się do ligi poprzez portal Tenis4U. Tam zakłada swój profil, podając imię, nazwisko, nr. tel. oraz adres mailowy. W razie jakichkolwiek problemów podczas rejestracji, prosimy o kontakt.

Po rozpoczęciu rozgrywek każdy gracz umawia się na mecze ze swoim przeciwnikiem w aplikacji, rezerwuje termin spotkania oraz podaje wynik.

Każda liga składać się będzie z 8 zawodników, za wyjątkiem ostatniej, w której ilość uczestników będzie uzależniona od liczby zgłoszeń. Mecze będą rozgrywane będą w grupach, systemem „każdy z każdym” i toczyć się będą do dwóch wygranych setów. W przypadku wyniku 6:6 w pierwszym i drugim secie rozgrywany jest Tie-Break. Decydujący (ewentualnie) trzeci set rozegrany zostanie w całości jako Match Tie-Break, czyli do 10 punktów.

W przypadku przerwania meczu z powodu złych warunków atmosferycznych, zawodnicy muszą dokończyć go w innym terminie (ustalonym wspólnie).

Niepowiadomienie przeciwnika o niemożliwości rozegrania spotkania w wyznaczonym przedziale czasowym skutkuje wpisaniem walkowera w/o (0/6 0/6).

W przypadku rezygnacji zawodnika z udziału w rozgrywkach po ich rozpoczęciu, wszystkim zawodnikom dopisany zostanie walkower za mecz z tym zawodnikiem (6/0 6/0). Bez względu na ilość rozegranych spotkań.

Gracze przynoszą na mecz swoje piłki.

Po zakończeniu każdej z edycji, dwóch najlepszych graczy z każdej grupy awansuje do grupy wyższej, a dwóch najsłabszych spada do grupy niższej. Dzięki temu każdy gra z zawodnikami na podobnym poziomie zaawansowania zachowując jednocześnie aspekt motywacyjny w postaci chęci awansu do „lepszej” grupy oraz uniknięcia spadku.

System sam podlicza punkty w trybie online, pokazuje terminy spotkań i wyniki innych graczy. Każdy może śledzić poczynania swoje i innych w lidze. W aplikacji jest też dostępna tabela podsumowująca zdobyte punkty w każdej z rund i pokazująca aktualne miejsce gracza w lidze.

W przypadku rezygnacji zawodnika z udziału w rozgrywkach przed ich rozpoczęciem, organizator zastrzega sobie prawo doboru zawodnika z ligi niższej.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany terminu zakończenia poszczególnych edycji.

I edycja potrwa od 15.05 – 03.07 natomiast II edycja od 04.07 – 04.09. Całość zakończona będzie Turniejem Masters, który odbędzie się 10.09 – 11.09. Natomiast turniej kończący sezon dla lig 2 – 7 odbędzie się 17.09 – 18.09

Zwycięzcą ligi zostaje osoba z pierwszej ligi, która zgromadziła największą ilość punktów po 2 edycjach.

Prosimy o przestrzeganie zasad FAIR PLAY 🙂

PUNKTACJA 

2 pkt za wygraną
1 pkt za przegraną
0,5 pkt za każdy wygrany set
+/- 0,1 pkt za każdy gem różnicy
+/- 0,05 pkt za każdy punkt różnicy w super tie-breaku
Dający walkowera otrzymuje 0 pkt
Otrzymujący walkowera otrzymuje 3,4 pkt
Bonus grupowy w grupie wynosi: 2 pkt x (ilość graczy – 1) + punkty grupowe z grupy niższej

Przykład:
Federer vs Djokovic 6:3, 5:7, 6:4 
Federer = 2 pkt (wygrana) + 1 pkt (2 wygrane sety) + 0,3 pkt (17 gemów wygranych – 14 przegranych) = 3,3 pkt
Djokovic = 1 pkt (przegrana) + 0,5 pkt (1 wygrany set) – 0,3 pkt (14 gemów wygranych – 17 przegranych) = 1,2 pkt